• Woensdagnieuwtjes

  Yassin Oukili (18) die 3 jaar in de jeugdopleiding van Alphense Boys speelde en nu voor het 3e jaar bij Vitesse speelt, heeft vorige week donderdag een 3-jarig contract getekend bij Vitesse met een optie voor een extra jaar. Oukili (18) kwam in 2016 over van Alphense Boys naar Vitesse. Hij speelde achtereenvolgens voor het team Onder 17 jaar en Vitesse Onder 19. Hij komt komend seizoen uit bij Jong Vitesse en Vitesse O19.

 • Afgelopen zondag (12 mei) was het 31 jaar geleden (1988) dat Alphense Boys de bekerfinale speelde tegen OVV en (helaas) met 3-0 verloor. Drie dagen later werd het beslissende gat in de competitie van de 2e klasse geslagen (uit tegen VCS) en een week later werd de ploeg bij Quick kampioen en promoveerde naar de 1e klasse.

 • Komende zaterdag (18 Mei) is weer het feest voor onze fantastische vrijwilligers. Er hebben zich al ruim 140 mensen aangemeld. Ben je vrijwilliger en je hebt je nog niet aangemeld dan kan dat nog deze week. Het beloofd weer een zeer gezellige avond te worden waar je bij kan horen.

  Zaterdag 18 mei is de kantine vanaf 18:00 gesloten vanwege de voorbereidingen voor het vrijwilligersfeest.

  Programma thuiswedstrijden jeugdselectieteams op zaterdag 18 mei

  09.00 uur      E-Top – DSO

  11.00 uur      15-2 – RKAVV 15-1

  13.00 uur      17-1 – Go Ahead Eagles o17

  15.00 uur      19-1 – VVV Venlo o19

   

  Zondag 19 mei

  14.00 uur      Zondag 1 – Groene Ster 1

  Komende zondag speelt Alphense Boys 1 om 14.00 uur thuis tegen Groene ster en dat zal de kampioenswedstrijd worden voor de club uit Heerlen die met nog twee wedstrijden te gaan vier punten voorsprong hebben op Halsteren en vijf punten op Gemert en Baronie. Als Groene Ster van Alphense Boys wint, zijn ze niet meer te achterhalen en kampioen van de hoofdklasse. Komt dat zien!

  Jonathan Jonk (nu trainer van Katwijk 2)  gaat aankomend seizoen aan de slag als assistent-trainer van Katwijk 1. De club heeft besloten om de succesvolle Jonathan Jonk een interne promotie naar het 1e elftal aan te bieden, waar hij dankbaar gebruik van gemaakt heeft. Jonathan Jonk is dit seizoen hoofdtrainer van het 2e elftal waarmee hij met een zeer jeugdig elftal de ranglijst aanvoert van de reserve 1e klasse en promotie al bijna zeker is. Afgelopen zaterdag bereikte Jonathan met het 2e elftal tevens de finale van de districtsbeker, door FC Lisse 2 na een 1-2 achterstand, knap met 3-2 te verslaan. Jonathan voor wie interesse was vanuit het betaalde voetbal, rondt op dit moment tevens de trainerscursus UEFA-A/TC-1 af en is al in bezit van UEFA-B en C. De 31-jarige moderne oefenmeester was eerder zeer succesvol werkzaam in o.a. de jeugdopleiding van Sparta Rotterdam en bij Alphense Boys waarmee hij met de 0-19 naar de Landelijke 1e Divisie promoveerde. Bij het 1e elftal van hoofdtrainer Jan Zoutman en andere assistent Patrick Heijmans, zal de gedreven en ambitieuze Jonathan verantwoordelijk worden voor de interactie met de selectie met betrekking tot de analysebeelden die door videoanalist Onno Bocker worden verzameld en opgesteld. Tevens zal Jonathan in overleg met hoofdtrainer Jan Zoutman elke week de vrijgekomen gegevens van de chips van Johan Sports met de selectie bespreken. Deze chips registreren de geleverde arbeid van de spelers tijdens wedstrijden en trainingen en geven de fitheid van hen aan.

 • Al eerder werd stilgestaan bij het soms belachelijke salaris van enkele wereldvoetballers. Nu werd bekend dat er opnieuw absurde cijfers bekend zijn m.b.t. het salaris van Paris Saint-Germain ster Kylian Mbappé. Hieronder wat cijfers.

  • 52.000 euro bruto per dag
  • 1,4 miljoen euro bruto per maand (dat is netto 661.000 euro)
  • Tekengeld 11 miljoen euro bruto
  • Netjes en normaal gedrag: 260.000 euro bruto per maand erbij.
  • Onkostenvergoeding: 30.000 euro per maand.

  Adem Aksoy (37) wordt volgend seizoen iedere woensdagtraining de assistent van trainer Revy Rosalia bij de o19. Op die dag kan Hicham Rbii niet, de vaste rechterhand van Revy, en met Adem is daar een perfecte vervanger voor gevonden. Adem speelde o.a. bij Alphense Boys 1 in het 1e elftal (spits) maar deed dat ook bij enkele andere regionale amateurclubs. Hij kan de talentvolle spelers van de nieuwe o19 dus zéker nog het een en ander bijbrengen.

 • Afgelopen donderdag heeft Sander van Dijk weer een inspirerende gasttraining verzorgd bij de JO14-1. De jongens zijn weer op scherp gezet en gaan aankomende zaterdag weer gemotiveerd het veld op. Sander bedankt voor het enthousiasme waarop je weer een motiverende en goede training hebt gegeven. Wij wensen je heel veel succes volgend seizoen bij FC Lisse en kijken met een heel goed gevoel terug op de trainingen die je voor ons geregeld hebt!

 • Twan Schens (12 jaar) die vanuit Alphense Boys 13-1 volgend seizoen bij Feyenoord o13 gaat spelen, werd vorige week officieel ‘’gepresenteerd’’ bij Feyenoord. Altijd weer leuke foto’s voor het plakboek

 • Wessel Kooij (14 jaar) is de 13e jeugdspeler van Alphense Boys die onze jeugdopleiding volgend seizoen verruilt voor een profclub. FC Utrecht heeft hem ingelijfd waar hij in de o15 (eredivisie) gaat spelen. Wessel speelt al vanaf de E-Top bij Alphense Boys (waar zijn vader jàrenlang in het hart van de verdediging van de succesjaren van Alphense Boys 1 speelde). Afgelopen week werd Wessel bij FC Utrecht gepresenteerd. Wij gunnen hem deze mooie stap van harte.

 • Stanley Mailoa (27, gestopt in oktober bij Alphense Boys 1) speelt volgend seizoen bij zondag hoofdklasser Leonidas.

  Afgelopen zondag (12 mei) was het precies 10 jaar geleden dat het dames/meisjes voetbal werd opgericht bij Alphense Boys. Vooral o.l.v. Gerard Haverkamp is die afdeling nu uitgegroeid tot een niet meer weg te denken onderdeel van onze vereniging, dat op dit moment 6 meiden-jeugdteams telt.

  Gisteravond (dinsdag) namen drie eenden bezit van het hoofdveld. Ondanks dat er een wedstrijd werd gespeeld trokken ze zich niets aan van bal en spelers en bleven zonder weg te vliegen tussen de spelers lopen.

 • Ron Martin (keeperstrainer én een van de trainers van de zaterdag1) werkt bij het leger en had de eer om bij de dodenherdenking in Alphen a/d Rijn (Burgemeester Visserpark, 4 mei) in vol ornaat de erewacht te houden. Mooie foto!

 • Wat een spanning in de 1e divisie laag bij de 17-1 m.b.t. degradatie. Hollandia is al gedegradeerd, maar de nummers 6 en 7 moeten nacompetitie spelen om degradatie te voorkomen en bijna alle teams kunnen dat nog overkomen (zie stand hieronder). Bijzonder knap van Alphense Boys o17 trainer Jeffrey van Dijk en zijn assistent Hicham Rbii en zijn spelers dat ze nu al veilig zijn en aan dat ‘’zenuwen-gedoe’’ niet meer meedoen.

  De stand in de 1e divisie laag van de o17

  1. Almere City o17                 12-24
  2. Alphense Boys o17          12-22
  3. FC Emmen o17                   12-17
  4. VVV Venlo o17                    12-15
  5. AFC o17                             12-15
  6. Go Ahead Eagles o17          12-15
  7. DEM o17                            12-15
  8. Hollandia o17                      12-7

  Die degradatie stress heerst nog wel degelijk bij Alphense Boys 17-2. Die spelen komende zaterdag een echt ‘’degradatie-duel’’ uit tegen Smitshoek 17-1. Bij winst is de ploeg van de trainers Jeffrey Verweij en Eli Wattimury zéker van behoud van de 3e divisie en wordt de nacompetitie ontlopen. De late gelijkmaker tegen Velo 17-1 (afgelopen zaterdag) zal de ploeg zeker vertrouwen hebben geven voor het cruciale duel van komende zaterdag.

  De stand in de 3e divisie bij de o17-2

  1. Alexandria 17-1                  20-47
  2. DSO 17-1                           20-46
  3. Forum Sport 17-1               20-40
  4. Feyenoord (AV) 17-1           20-37
  5. DHC 17-1                           19-25
  6. Baronie 17-1                       19-24
  7. UVS 17-1                            20-27
  8. Velo 17-1                            20-22
  9. Alphense Boys 17-2          20-22
  10. Smitshoek 17-1                   20-20
  11. 's-Gravenzande 17-1           20-15
  12. Barendrecht 17-1                20-14

  Wie wel flink in de ‘’penarie’’ zitten is onze 19-1. Met nog twee wedstrijden te gaan (VVV Venlo thuis en FC Emmen uit) zal het bijzonder lastig worden om de nacompetitie nog te ontlopen. Maar bij een stunt komende zaterdag (thuis tegen VVV, die nergens meer om spelen) is direct behoud zeker nog mogelijk. Zolang er een kans is, moet de ploeg van trainer Sander van Dijk er voor gaan en zal daarbij ondersteund worden door de vaste supporters.

  De stand in de 1e divisie laag van de o19

  1. VVV Venlo o19                    12-26
  2. Roda JC o19                       12-23
  3. Fc Emmen o19                    12-21
  4. PEC Zwolle o19                   12-16
  5. Fc Den Bosch o19               12-14
  6. Go Ahead Eagles o19          12-14
  7. Alphense Boys o19          12-14
  8. Alexandria'66 o19               12-6

  Ook de 15-1 is nog niet veilig in de eredivisie laag. De ploeg van trainer Sander v/d Kleij moet twee teams onder zich houden. Met nog twee wedstrijden te gaan (Excelsior uit en FC Den Bosch thuis) is dit de stand.

   

  De stand in de ere divisie laag van de o15

  1. Sparta Rotterdam o15        12-23
  2. Excelsior o15                     12-20
  3. Spartaan'20 o15                12-19
  4. Alphense Boys o15          12-17
  5. ADO Den Haag o15            12-15
  6. Fc Den Bosch o15              12-14
  7. Fc Volendam o15               12-14
  8. NEC o15                            12-13

   

  De vijfde editie van het Feyenoord Academy Partner Toernooi 2019 wordt dit seizoen gehouden op zondag 2 juni op en aanvangen om 9.00 uur. Het jeugdcomplex van Feyenoord (Varkenoord) zal dit keer het decor zijn waar alle Academy Partners met hun beste 09 team (geboortejaar 2010) zullen strijden om de grote wissel trofee die afgelopen jaar werd gewonnen door Sportclub Feyenoord. De toegang tot deze heerlijke jeugdvoetbaldag is gratis. Deelnemende clubs: Feyenoord, Sportclub Feyenoord, Alphense Boys, BVV Barendrecht, VV Spijkenisse, RBC , Roosendaal, VVIJ, Oranje Wit, Alexandria '66, Velo, FC ’s-Gravenzande, RCL, VOC en Quick. Parkeren rond Varkenoord (hou rekening met drukte ivm concert Marco Borsato) Toegang gratis

  In het begin van deze week is Johan de Jonge geopereerd aan zijn knie. De vaste grensrechter van de 17-1 heeft hier twee maanden op moeten wachten en hoopt in het nieuwe seizoen weer langs de lijn te staan. Sterkte met het herstel Johan.

 • De voetbalwedstrijd  Alphense Boys - Groene Ster is a.s. zondag live te volgen in het sportprogramma “Sport Lokaal” van  Studio Alphen. Sport Lokaal wordt iedere zaterdag en zondag uitgezonden tussen 14 – 18 uur voor de regio Alphen aan den Rijn, Rijnwoude en Boskoop. Erik Joustra  zal het radioverslag verzorgen. Ook wordt er in deze uitzending verslag gedaan van meerdere sportevenementen  uit de regio. Studio Alphen kan je ontvangen via 90.0 FM in de ether, 103.4 FM op de kabel en het glasvezelnet van KPN (kanaal 962) en Lijbrandt (kanaal 798); in Rijnwoude via 106.5 FM (ether) en 103.4 FM (kabel).

  Milan Stiphout (linker foto) en Arjan Ouwendijk hebben beiden het afgelopen seizoen maar één training gemist bij het 1e elftal o.l.v. Hein van Heek. Heel knap en opvallend.

 • Op Hemelvaartsdag (donderdag 30 mei) zijn er geen trainingen bij Alphense Boys en is het complex in de middag en avond gesloten.

  Op zaterdag 18 en/of zaterdag 25 mei worden in de meeste gevallen de laatste competitiewedstrijden gespeeld. Er kan dan nog 1 if 2 weken doorgetraind worden. Teams die al eerder gaan stoppen worden dringend verzocht dat z.s.m. te mailen naar Paul.Bahlmann@hetnet.nl  De ruimte die er dan ontstaat kan dan door andere teams worden ingevuld

  De voorbereidingen van het Jens Toornstra toernooi zijn in volle gang. Inmiddels hebben we al 90 teams kunnen inschrijven en daar moeten onze eigen teams nog aan worden toegevoegd. Inschrijven kan nog steeds want we kunnen maximaal 160 teams hebben, verdeeld over een ochtend en een middag toernooi.

  Op zondag 25 augustus 2019  organiseert Alphense Boys traditioneel het Jens Toornstra Toernooi, dat is het start toernooi voor pupillen onder 8 t/m onder 12 jaar ter voorbereiding op het voetbalseizoen 2019-2020. Inmiddels is het uitgegroeid tot het grootste ééndaagse pupillen voetbaltoernooi van Nederland.  Daar moet u bij zijn!

  We nodigen uw vereniging dan ook graag uit voor de onderstaande poules. Let u a.u.b. goed op de geboortejaren en het niveau en wacht niet te lang met inschrijven!

  • Regio Zuid gaat op maandag 19 augustus weer naar school
  • Regio Noord op maandag 26 augustus
  • Regio Midden op maandag 2 september

  Net als voorgaande jaren hopen we hier weer een prachtig en gezellig spektakel van te maken.

  Bij de bevestiging van uw inschrijving krijgt u een voorlopige poule indeling. De échte poule indelingen worden pas later gemaakt en krijgt u begin augustus per email toegestuurd

  Wilt u dit intern doorsturen naar degenen die hier bij uw club over gaan? Als we voortaan een ander e-mailadres moeten gebruiken horen wij dat graag van u. 

  Alle o8, 09 en o10-teams spelen 6 tegen 6 op een kwart veld volgens de nieuwe richtlijnen van de KNVB

  • o10-teams met spelertjes geboren in 2010 - niveau hoofd- en 1e klasse
  • o10-teams met spelertjes geboren in 2010 - niveau 2e/3e klasse
  • o10-teams met spelertjes geboren in 2010 - niveau 4e klasse en lager

   

  • o9-teams met spelertjes geboren in 2011 – niveau hoofd- en1e klasse
  • o9-teams  met spelertjes geboren in 2011 – niveau 2e/3e klasse
  • o9-teams  met spelertjes geboren in 2011 – niveau 4e  klasse en lager

   

  • o8- teams met spelertjes geboren in 2012 – niveau hoofd- en1e klasse
  • o8- teams met spelertjes geboren in 2012- niveau 2e/3e klasse
  • o8 teams met spelertjes geboren in 2012 - niveau 4e klasse en lager 

  De o11 en o12-teams spelen 8 tegen 8 (volgens de richtlijnen van de KNVB) 

  • o11 teams met spelertjes geboren in 2009 – niveau hoofd/1e klasse
  • o11-teams met spelertjes geboren in 2009 - niveau 2e/3e klasse
  • o11 teams met spelers geboren in 2009 - niveau 4e klasse en lager

   

  • o12 teams met spelers geboren in 2008 - niveau hoofd/1e klasse
  • o12 teams met spelers geboren in 2008 - niveau 2e/3e klasse
  • o12 teams met spelers geboren in 2008 - niveau 4e klasse en lager

  We hebben poules van 9.00 uur tot 12.00 uur, 4 wedstrijden van 15 minuten

  We hebben poules van 13.30 uur tot 16.30 uur, 4 wedstrijden van 15 minuten

  Begin augustus hoort u of u in het ochtend of in het middag toernooi bent ingedeeld

  Inschrijven kan vanaf heden, via onderstaand email adres en wordt altijd bevestigd!

  toernooien@alphenseboys.nl 

  Bij inschrijvingen gaarne vermelden; nummer van het team - gewenst niveau - naam contact persoon – email adres – telefoonnummer.

  Uw inschrijving zien wij met bijzonder veel belangstelling tegemoet!  

  toernooien@alphenseboys.nl          

   

  Zondag 5 mei kwam het team van de Alphense Boys G1 weer naar Langeraar voor de intussen traditionele jaarlijkse wedstrijd tegen Altior 1. Na de nederlaag van vorig jaar was de spanning bij de mannen van Altior te snijden. Mike Otto zal na dit seizoen stoppen als selectiespeler en wilde graag nog een keer in een echt goed team zijn opwachting maken. Gelukkig was hij van harte welkom bij de Boys en mocht hij in hun team meedoen. Uiteraard speelde ook Robin Sassen weer mee, en net als vorige keer wist hij neef Jeroen weer te passeren en het net stevig te raken. Na een schitterende wedstrijd loog de uitslag er niet om: de Altiormannen werden weer met 5-9 van de mat geveegd. De sfeer was er gelukkig niet minder om. We kijken nu al uit naar de revanche in 2020!